Informacje

Akcja straży na osiedlu Sikorskiego: awaria butli z gazem

Rozszczelnienie butli z gazem na terenie przedszkola miejskiego przy ulicy Sikorskiego było przyczyną popołudniowej interwencji straży pożarnej. Ze względu na realne zagrożenie wybuchowe wokół osiedla wyznaczono strefę buforową. Czasowo zamknięto również pobliskie ulice dla ruchu pojazdów.

Około godziny 17:50 zastępy strażackie zostały skierowane na ulicę Sikorskiego w Jaśle, gdzie na terenie ogródka znajdującego się przy przedszkolu miejskim doszło do rozszczelnienia 11-kilogramowej butli z gazem. Jak przekazali nam strażacy, w chwili przybycia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej potwierdzono zagrożenie dla życia i mienia, w związku z czym przystąpili oni niezwłocznie do działań. W pierwszej kolejności osoby znajdujące się na placu zabaw zostały ewakuowane na zewnątrz. Wokół całego budynku wyznaczono 150-metrową strefę bezpieczeństwa, którą oznakowano za pomocą taśmy ostrzegawczej tak, aby do tego miejsca nie miały bezpośredniego dostępu osoby postronne. Wystąpiły również czasowe utrudnienia w ruchu bowiem na czas trwania akcji zablokowano ulicę Sikorskiego dla pojazdów mechanicznych.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

W kulminacyjnym momencie działania prowadziło cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło-Niegłowice, trzy patrole Policji, patrol Straży Miejskiej oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Na miejsce przybył zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaśle.

Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE