Informacje

Groził bronią pracownikom firmy zbierającej odpady

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

W Osobnicy 60-latek miał grozić bronią pracownikom firmy zbierającej odpady. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W czwartek dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w Osobnicy jeden z mieszkańców miał grozić dwóm mężczyznom pozbawieniem życia za pomocą broni palnej. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci.

Mundurowi ustalili, że pomiędzy agresywnym mężczyzną, a pracownikami firmy zajmującej się zbieraniem odpadów doszło do sprzeczki dotyczącej zabrania śmieci z jego posesji. W wyniku tego, 60-latek miał zacząć grozić mężczyznom pozbawieniem życia przy pomocy broni. Mundurowi na miejscu interwencji zabezpieczyli replikę rewolweru ASG oraz wiatrówkę. Mieszkaniec Osobnicy został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. W momencie interwencji był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu.

Mężczyzna został już przesłuchany i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *