Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Jasielskiego

| FOT. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się (14.05) Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Jasielskiego. W turnieju wystartowało 49 juniorów z Jasła, Łajsc, Rogów, Rymanowa, Rzeszowa, Brzozowa, Krosna, Iwli, Warzyc, Rogów i Jedlicza. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Najmłodszy zawodnik miał 5,5 roku, najstarszy za kilka dni skończy 18 lat.

Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Mastej z Łajsc. Puchar Starosty Jasielskiego i nagrodę otrzymał z rąk Stanisława Pankiewicza – Wicestarosty Jasielskiego i Grażyny Leńczuk – Dyrektor MDK w Jaśle. Pozostałe miejsca w kategorii open: II miejsce – Bartosz Bolanowski (Stowarzyszenie Nasz Rymanów), III miejsce – Wojciech Pilut (Jasło).

W kategorii zawodnicy z powiatu jasielskiego wyniki wyglądały następująco: I miejsce – Patryk Kobak (Jasło), II miejsce – Jakub Piątek (Jasło), III miejsce – Filip Preisner (Jasło).

Najlepszą zawodniczą turnieju została Gabriela Dziadzosz (UKS SP 1 Brzozów). Najlepszą zawodniczką z powiatu jasielskiego została Aleksandra Opałka (Łajsce).

Najmłodszym zawodnikiem, który dzielnie rozegrał wszystkie rundy turnieju był Szymon Owczarek (lat 5,5) z KSz. Czarny Koń Rogi.

Turniej sędziował sędzia główny Marian Lorenc oraz Maciej Raus sędzia rundowy.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców Turnieju ufundował Powiat Jasielski.