Informacje

Samopodpalenie się mężczyzny w miejscowości Lipnica Dolna

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Dzisiaj w godzinach popołudniowych służby ratownicze zostały zadysponowane do palącego się człowieka w Lipnicy Dolnej (gmina Brzyska). Poszkodowany doznał rozległych obrażeń ciała. Z miejsca zdarzenia został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie o incydencie wpłynęło do poszczególnych służb ratowniczych około godziny 15-stej. Do działań zadysponowano niezwłocznie dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Brzyskach, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Dolnej, specjalistyczny zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego w Jaśle oraz dwa patrole z Posterunku Policji w Kołaczycach i Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

47-letni mężczyzna, mieszkaniec tej miejscowości, doznał rozległych poparzeń ciała. Strażacy po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji udzielili mu niezbędnej pomocy medycznej, zakładając opatrunki hydrożelowe oraz stosując tlenoterapię, a następnie przekazali pod dalszą opiekę lekarzowi i ratownikom medycznym. Dodatkowo podjęto decyzję o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Sanoku. Po kilkudziesięciominutowej walce o życie poszkodowanego, został on przeniesiony na pokład śmigłowca, a następnie przetransportowany drogą lotniczą do specjalistycznego ośrodka.

W chwili obecnej trwają policyjne czynności zmierzające do szczegółowego ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *