Kultura | rozrywka | edukacja

Warsztaty modelarskie w GENie (zapowiedź)

Zapraszamy do Generatora Nauki GEN na warsztaty modelarskie realizowane w ramach cyklu zajęć: Lotnictwo. Pasja czy zawód?, które odbędą się 19 maja (piątek) w godz. 10-12.

Modelarstwo lotnicze jest uznawane za dziedzinę sportu i polega na budowaniu latających modeli szybowców, a także samolotów i śmigłowców, napędzanych silnikami spalinowymi tłokowymi dwu lub czterosuwowymi o zapłonie żarowym względnie benzynowym lub silnikami elektrycznymi.

Modelarstwo to oczywiście także w dużej mierze zdalne pilotowanie tych modeli. Modele mogą być swobodnie latające, zdalnie sterowane lub latające na uwięzi. Międzynarodowe zawody modelarskie odbywają się zgodnie z regulaminem FAI.

Polscy modelarze należą do czołówki światowej, odnosząc od wielu lat sukcesy w konkurencjach modeli kosmicznych i lotniczych. Także Podkarpacie posiada utytułowane zawodniczki i zawodników, są nimi np.: Justyna Gądek, Roksana Gądek, Henryk Krupa.

Zakres warsztatów będzie obejmował:

  • prezentację modeli RC
  • przedstawienie zasad latania modelami RC, techniki zdalnego sterowania RC i fizyki lotu – poradników latania RC
    charakterystykę modelu latającego RC i jego wyposażenia
  • charakterystykę aparatury RC
  • ćwiczenia komputerowe na symulatorze lotniczym i kilku symulatorach modelarskich.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numer telefonu 13 448 25 00. Liczba miejsc ograniczona.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *