Na drogach

Wypadek z udziałem motocyklisty w Cieklinie

| FOT. © KPP w Jaśle

Policjanci z jasielskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło w Cieklinie. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił mężczyzna kierujący motocyklem, który pozostał pod opieką lekarzy.

Wczoraj po godz. 22, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Cieklin. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-latek kierujący volkswagenem nie zachował szczególnej ostrożności podczas cofania i w trakcie włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem.

W wyniku zderzenia motocyklista odniósł obrażenia głowy oraz klatki piersiowej. Poszkodowany 38-letni mieszkaniec gminy Dębowiec został przewieziony do jasielskiego szpitala. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że musiał on zostać przetransportowany do jednego z rzeszowskich szpitali.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz wykonali oględziny. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia w ramach prowadzonego postępowania.

Policja przypomina, że podczas włączania się do ruchu lub cofania, kierujący pojazdem obowiązany jest ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu. Pamiętajmy również, aby zawsze zachować szczególną ostrożność.

(KPP w Jaśle)

Back to top button