Kultura | rozrywka | edukacja

Wystawa malarstwa pt. „Biblijne kobiety” w Dębowcu (zapowiedź)

Stowarzyszenie Miłośników Dębowca i Okolicy oraz artysta Grzegorz Szatek zapraszają na wystawę malarstwa pt. „Biblijne kobiety”. Otwarcie wystawy w piątek 26 maja br. o godzinie 18:00 – GOK Dębowiec (Stara Szkoła).

Grzegorz Szatek (ur. 26 grudnia 1989 r. w Jaśle) – absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie w 2013 r. uzyskał dyplom licencjacki z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W 2015 r. uzyskał tytuł magistra z zakresu kulturoznawstwa i wiedzy o mediach na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Absolwent malarstwa w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Autor trzech wystaw indywidualnych oraz romantycznej opowieści „Błękitna trawa”.

Inspiracją do namalowania obrazów olejnych stały się historie starotestamentowych kobiet. Każda z nich wyjątkowo zapisała się na kartach Biblii. Były to matki, żony, siostry, królowe, prorokinie, kochanki, zabójczynie czy też prostytutki. Niezależnie od ich stanu społecznego, historie tych kobiet są pewnego rodzaju przypowieścią. Tła obrazów nawiązują do konkretnego wydarzenia z życia przedstawionej na nim kobiety, a opisy do nich dołączone pozwolą zrozumieć zawartą w nich symbolikę.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *