Informacje

Zatrzymany tuż po kradzieży

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Jasielscy policjanci tuż po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower. 60-latek był nietrzeźwy. Jak się okazało, nie była to jedyna kradzież, jakiej dokonał tego dnia. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

We wtorek po godz. 13, dyżurny z Jasła otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru, do której miało dojść na ul. Mickiewicza w Jaśle. Zgłaszająca poinformowała, że pozostawiła niezabezpieczony rower w pobliżu jednej z aptek i poszła na zakupy. Po wyjściu z budynku, zauważyła brak roweru. Kobieta natychmiast zadzwoniła na policję i dokładnie opisała wygląd swojego jednośladu.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, już po kilku minutach, na ul. Kazimierza Wielkiego zauważyli mężczyznę, który prowadził rower zgodny z opisem podanym w zgłoszeniu. Złodziejem okazał się dobrze znany jasielskim policjantom 60-latek. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wskazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili, że nie była to jedyna kradzież jakiej dopuścił się tego dnia. Rano ukradł alkohol z jednego ze sklepów, za co został ukarany mandatem.

Mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do kradzieży. Za swoje zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE