Informacje

Uroczystości ku czci patrona Jasła św. Antoniego Padewskiego

W związku z przypadającym dzisiaj w kościele katolickim wspomnieniem świętego Antoniego Padewskiego, wierni uczestniczyli w mszy świętej ku czci patrona Jasła. Ulicami naszego miasta przeszła procesja eucharystyczna. Na zakończenie uroczystości Ojcowie Franciszkanie zaprosili mieszkańców do swoich ogrodów na rodzinny piknik.

Parafia franciszkańska przeżywa dzisiaj odpust ku czci świętego Antoniego Padewskiego, który jest patronem klasztoru i całego miasta Jasła. Z tej okazji o godzinie 17-stej została odprawiona uroczysta msza święta, w której uczestniczyli Ojcowie Franciszkanie wraz z gwardianem Pawłem Sroką, dziekan jasielski ks. Zbigniew Irzyk, siostry zakonne, grupy duszpasterskie działające przy parafii, czciciele świętego Antoniego, władze świeckie na czele z burmistrzem Jasła Ryszardem Pabianem oraz mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości.

Eucharystii przewodniczył oraz skierował do wiernych okolicznościowe Słowo Boże o. Radosław Kramarski – wieloletni kustosz Sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej, a obecnie kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu.

Po zakończeniu modlitwy i wyjściu z kościoła, została uformowana procesja. Na jej czele kolejarze nieśli relikwie świętego Antoniego. Tuż za nimi, na specjalnie przygotowanej przez mężczyzn z męskiego marszu modlitwy i pokuty konstrukcji, jechała cudownie ocalała figura patrona naszego miasta. Trasa wiodła na skwer przy ulicy Mickiewicza, gdzie odbyła się modlitwa za jaślan oraz błogosławieństwo.

Ojcowie Franciszkanie zaprosili wszystkich do swojego ogrodu na rodzinne spotkanie.

Przed wejściem do kościoła były rozdawane tradycyjne chlebki antoniańskie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *