Kultura | rozrywka | edukacja

Zaproszenie na koncert zespołu BALKLAVALHAU

BALKLAVALHAU znowu w Jaśle – tym razem na 40. urodzinach MDK. Serdecznie zapraszamy! Na scenie m.in. Greta Wardęga – była wychowanka MDK.

Projekt powstał w Porto we wrześniu 2020 roku i jest owocem pasji do muzyki bałkańskiej i bliskowschodniej, która połączyła muzyków z Chile, Brazylii i Polski, obecnie mieszkających i tworzących w mieście nad Douro.

Od początku celem zespołu było nie tylko odtwarzanie Tradycyjnych tematów, ale także wzbogacanie tradycji o własne doświadczenia i o dziedzictwo muzyczne, które każdy wyniósł ze swojego środowiska.

Artyści wierzą, że muzyka jest jednym z najlepszych sposobów na przekraczanie granic i odnajdywanie podobieństw w różnicach – a intensywne muzyczne współistnienie szybko doprowadziło do wniosku, że choć tak różne i odległe, wszystkie tradycje mają to samo pulsujące serce.

Koncert Balklavalhau to dźwiękowa podróż przez kraje Europy Wschodniej, ale na pokładzie znajdziemy również wpływy latynoskie, arabskie, słowiańskie i portugalskie.

Zespół przybliża słuchaczom muzykę mniejszości często marginalizowanych we własnym środowisku. Wśród wielu języków i dźwięków znajdujemy przesłanie, które łączy je wszystkie – że od początku istnienia ludzkości muzyka nie zna granic, klas społecznych i nierówności.

  • 16 czerwca /piątek/ godz. 19.00
  • scena plenerowa w Ogrodzie Jordanowskim
  • wstęp wolny

Zapraszamy!

(MDK)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *