Na drogach

10 kierujących straciło prawo jazdy

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci z jasielskiej drogówki ujawnili 10 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista mknął aż 130 km/h.

W ubiegły weekend funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kontrolowali prędkość kierujących pojazdami. Szczególna uwagę zwracali na przypadku przekroczeń określonych limitów na drogach krajowych oraz wojewódzkich naszego powiatu.

W trakcie służby policjanci ujawnili aż 10 kierujących, którzy zdecydowali się przekroczyć dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymywali kierowców na drodze krajowej nr 28 w Przysiekach oraz Siepietnicy, a także na drodze wojewódzkiej nr 993 w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej.

Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu okazał się być 56-letni obywatel Francji, który swoim bmw w Siepietnicy poruszał się z prędkością 130 km/h, w miejscu gdzie limit wynosi 50 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł oraz tak jak w pozostałych 9 przypadkach, zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Policja po raz kolejny apeluje o przestrzeganie określonych limitów prędkości. Wakacje oraz słoneczna pogoda sprzyja szybkiej jeździe. Pamiętajmy jednak, aby na drodze zachowywać się odpowiedzialnie i świadomie, by każdy z nas dojechał bezpiecznie do celu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *