Kultura | rozrywka | edukacja

Czas naŁuki – ruszają warsztaty łucznicze w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego

Z radością informujemy, że już w najbliższą niedzielę 30 lipca startujemy z nową aktywnością dla mieszkańców Jasła – rozpoczynamy projekt “Czas naŁuki”, czyli cykl warsztatów łuczniczych dla dzieci i dorosłych. Zadanie jest finansowane w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Ideą projektu “Czas naŁuki” jest stworzenie jaślanom – dzieciom i dorosłym, początkującym i już strzelającym z łuku – okazji do spróbowania sił w tym interesującym i rozwojowym sporcie, oraz przestrzeni do regularnych, profesjonalnych treningów. Warsztaty będą odbywać się na Przystanku Kwiatowa w Jaśle w trzech grupach: dzieci do lat 14, młodzież i dorośli początkujący oraz kategoria open dla osób już strzelających. Poprowadzi je Włodzimierz Woźnica, jaślanin, mistrz świata w łucznictwie tradycyjnym w roku 2022. Dla grup początkujących zostanie zapewniony sprzęt łuczniczy, w kategorii open będzie można strzelać z własnego sprzętu. Projekt potrwa do października 2023 i zostanie zakończony mini-turniejem dla uczestników warsztatów.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem i zapisać się przesyłając wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (w formie skanu lub fotografii dokumentu) na adres e-mail: konsultacje@um.jaslo.pl . Nabór trwa do wyczerpania puli wolnych miejsc. W przypadku większej liczby chętnych, zostanie utworzona lista rezerwowa. Zajęcia dotyczące dzieci oraz młodzieży i dorosłych (grupa początkująca) są adresowane tylko i wyłącznie do mieszkańców Miasta Jasła. W kategorii open mogą się zgłaszać również osoby mieszkające poza Jasłem.

30 lipca zajęcia odbędą się w następujących terminach:

  • dzieci do lat 14 – godz. 15:00
  • młodzież i dorośli – grupa początkująca – godz. 17:00
  • kategoria open (osoby zaawansowane) – godz. 19:00.

Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie mała i nieformalna na razie grupa łuczników z Jasła stanie się liczną i profesjonalną drużyną, ale przede wszystkim, że projekt “Czas naŁuki” zapewni wielu jaślanom atrakcyjny i wartościowy sposób na własny rozwój, aktywność fizyczną i twórcze spędzanie wolnego czasu. Zapraszamy!

(UMJ)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button