Kultura | rozrywka | edukacja

Apetyt na folklor – Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych w Tarnowcu

Już w niedziele 27 sierpnia br. serdecznie zapraszamy na Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych „ Apetyt na Folklor” popularyzujący żywe i zanikające zjawiska kultury ludowej.

Na pyszne dania zaproszą lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, które korzystając z tradycyjnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur przygotują swoje popisowe dania. Na koneserów i smakoszy czekać będą m.in.: pierogi, proziaki oraz kołacze.

Na stoiskach zakupić będzie można złociste miody, chrupiące pieczywo, zioła oraz wspaniałe dzieła rękodzielnicze: biżuterię, wiklinę, wyroby z drewna. Ponadto festiwalowi goście będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach Kulinarnych przeprowadzonych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Festiwal to także promocja muzyki folklorystycznej: na scenie zaprezentują się Zespoły ludowe z Gminy Tarnowiec: Potakowianki, Dworzanie oraz Kapela Tarnowcoki.

Projekt Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych – Apetyt na Folklor został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

(GOK w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *