Kultura | rozrywka | edukacja

Szykujcie się na pełen wrażeń weekend z planszówkami w GEN-ie

Wakacje nieuchronnie dobiegają końca. Zanim jednak pochłonie nas wszystkich wir szkolnych obowiązków, spotkajmy się w Mediatece Generatora Nauki GEN w Jaśle, aby wspólnie spędzić czas na grze w planszówki i gry fabularne. Zbliżający się weekend zapowiada się więc bardzo ciekawie. Czekamy na Was w sobotę i niedzielę w godzinach od 14 do 18.

Aż trudno uwierzyć, że w dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii, które zrewolucjonizowały rynek rozrywki cyfrowej, stale rośnie popularność gier planszowych i fabularnych, po które coraz częściej decydują się sięgać dzieci i młodzież. Chcemy to wykorzystać, szczególnie, że w Generatorze Nauki GEN w Jaśle jest idealne miejsce do tego, żeby spędzić w ten sposób czas w towarzystwie przyjaciół. Chodzi rzecz jasna o Mediatekę.

Zbliżający się wielkimi krokami weekend z planszówkami (26-27 sierpnia) będzie dla fanów gier kolejną okazją do zapoznania się z zasadami popularnych gier planszowych i fabularnych, które na co dzień dostępne są w Mediatece. Zestaw gier, w które będzie można zagrać przesądza o tym, że sobotnie i niedzielne popołudnie już dzisiaj warto zaplanować z GEN-em. Wystarczy wspomnieć o takim tytule jak „Terraformacja Marsa”. Gra autorstwa Jacoba Fryxeliusa przenosi gracza do fascynującego świata science fiction, gdy ludzkość rozpoczęła ekspansję w Układzie Słonecznym. Na Marsie założono już kilka niewielkich kolonii. Ich mieszkańcy są odgrodzeni od naturalnego środowiska straszliwie zimnej, suchej i niemal pozbawionej atmosfery planety. Zwiększenie odsetka imigracji z Ziemi wymaga terraformacji Marsa, czyli dostosowania jego środowiska, aby ludzie mogli w nim przeżyć. To jednak nie wszystko. Ciekawych gier będzie jednak więcej, a wśród nich między innymi: gry z serii „Wsiąść do Pociągu”, „Dixit”, „Carcassonne”, czy też „Everdell”.

Sobotnie spotkanie poprowadzą Zuzanna i Łukasz Michalscy, miłośnicy planszówek i gier fabularnych, którzy postanowili podzielić się swoją pasją do gier z młodszymi od siebie mieszkańcami Jasła.

Znajdzie się tez coś dla najmłodszych graczy. Tytuły, takie jak „Na końcu języka”, „Wsiąść do pociągu – pierwsza podróż”, „Ślimaki”, „Duszki w kąpieli”, czy też „Strachu ciachu” są gotowym przepisem na doskonałą zabawę w rodzinnym gronie.

W Mediatece królować będą jednak nie tylko gry planszowe. Najbliższy weekend będzie również okazją do sięgnięcia po gry fabularne. W tym przypadku zapraszamy graczy do wzięcia udziału w kolejnej fantastycznej przygodzie z takimi grami jak na przykład: „Tajemnica Pętli”, czy też kultowa „D&D” (Dungeons & Dragons).

Udział w weekendowym spotkaniu z grami planszowymi i fabularnymi jest bezpłatny. Zapraszamy w sobotę (26 sierpnia) i niedzielę (27 sierpnia) w godzinach od 14 do 18. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 134482515.

(GEN w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *