Informacje

Wszystkich świętych – informacje organizacyjne

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Miasto Jasło podaje kilka informacji dotyczących organizacji ruchu oraz utrzymania cmentarzy komunalnych w tym okresie.

Generalne porządki na cmentarzach komunalnych oraz oczyszczenie dróg i terenów przyległych do cmentarzy zostaną zakończone do 31 października (wtorek).

Parkowanie i organizacja ruchu

1 listopada dodatkowo zostanie udostępniony do parkowania plac „Bazar“ oraz plac „Mój Rynek“.

Organizacja ruchu:

Cmentarz komunalny przy ul. Zielonej:

  • ul. Kilińskiego – za skrzyżowaniem z ul. Farną zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania się“ z tabliczką „nie dotyczy pojazdów osób niepełnosprawnych“.

Cmentarz komunalny przy ul. Mickiewicza:

  • ul. Mickiewicza – zarządca drogi tj. Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle ustawi znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” po lewej stronie w kierunku osiedla „Gamrat“ od skrzyżowania z ul. Kaczorowy do skrzyżowania z ul. Starowiejską,
  • postój samochodów wzdłuż ul. Mickiewicza /zatoka/, na parkingach zewnętrznych przy cmentarzu /część parkingu dolnego będzie wyłączona z parkowania na prowadzenie handlu kwiatami, zniczami itp./, na parkingu wewnętrznym cmentarza, oraz na górnym parkingu.

Cmentarz komunalny przy ul. Gajowej:

  • postój samochodów na parkingu i wzdłuż ul. Gajowej.

Zmiany organizacji ruchu będą wprowadzone na okres: ul. Kilińskiego od 27 października (od godzin popołudniowych) do 2 listopada (do godzin porannych); ul. Mickiewicza od 27 października do 2 listopada (do godzin porannych).

Bezpłatne autobusy

Dodatkowe bezpłatne kursy na cmentarze, kolejny już rok, zorganizowane będą przez Zakład Pogrzebowy „KALLA“ Żaneta Kuźnar. Autokar będzie jeździł od godziny 10, a swój kurs będzie zaczynał przy ul. Mickiewicza (szczegółowy rozkład jazdy na Facebooku na stronie Zakładu Pogrzebowego „KALLA“).

Bezpieczeństwo i porządek

Na cmentarzach przy ul. Mickiewicza i ul. Zielonej wprowadzone zostaną stałe dyżury pracowników Zarządcy Cmentarzy Komunalnych w Jaśle, odpowiedzialnych za udzielanie informacji oraz bieżące utrzymanie porządku. Nad całością organizacji ruchu i bezpieczeństwem nadzór sprawować będzie Policja i Straż Miejska.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *