Kultura | rozrywka | edukacja

Wydarzenia w drugim tygodniu XVII Jasielskiego Festiwalu Literackiego (zapowiedź)

Trwa XVII Jasielski Festiwal Literacki „Drogi i Bezdroża. Portrety”.

W drugim tygodniu Biblioteka zaprasza na następujące wydarzenia:

2 października Anna Kaźmierak, ilustratorka, malarka i graficzka, autorka nagrodzonej książki „Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada” w godzinach przedpołudniowych poprowadzi spotkanie autorskie dla klas zorganizowanych, a o 16:00 otwarte rodzinne warsztaty, by przybliżyć uczestnikom świat folkloru i kultury dawnej wsi, w szczególności naszego regionu.

Spotkanie odbędzie się w Sali Edukacyjnej, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

3 października, 17:00 – spotka się z nami Urszula Honek, poetka, autorka opowiadań. Rozmowa skoncentruje się na jej najnowszych książkach portretujących – w różnych ujęciach czasu i przestrzeni – ludzi i naturę małych podgórskich miejscowości, ich codzienności pełnej zdarzeń, niedopowiedzeń, nieobecności, pustki i ciszy.

Spotkanie odbędzie się w Sali Edukacyjnej, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

5 października, 17:00 – naszym gościem będzie Marek Szymaniak, dziennikarz i reporter. W trakcie rozmowy przyjrzymy się portretom mniejszych miast borykających się z różnymi zagrożeniami i problemami. Będziemy także rozmawiać o Jaśle.

Spotkanie odbędzie się w Sali Offowej JDK, ul. Kołłątaja 1.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach znajdują się na stronie internetowej Biblioteki www.mbp.jaslo.pl.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *