Kultura | rozrywka | edukacja

Wydarzenia w trzecim tygodniu XVII Jasielskiego Festiwalu Literackiego (zapowiedź)

Zapraszamy na wydarzenia 3. tygodnia Jasielskiego Festiwalu Literackiego „Drogi i bezdroża. Portrety”.

9 października – Dariusz Pado, rzeszowski poeta, adwokat, wykładowca, przed południem przybliży młodzieży portret Juliana Przybosia, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli Awangardy Krakowskiej. Natomiast po południu, o 17:00 odbędzie się otwarte spotkanie pod hasłem „Portrety codzienności, portrety wojny”, poświęcone nowemu projektowi Dariusza Pado i ukraińskiego artysty Danylo Movchana, którzy tworzą wspólny poetycko-malarski zapis wojny toczącej się w Ukrainie. Książka obu autorów ukaże się pod koniec 2023 roku.

Spotkanie odbędzie się w Sali Offowej JDK, ul. Kołłątaja 1.

13 października, 17:00 – Adam Robiński, dziennikarz, autor m.in. książek „Kiczery. Podróż przez Bieszczady” oraz „Pałace na wodzie”, przeniesie uczestników spotkania na literackie bezdroża, by porozmawiać między innymi o portretowaniu przyrody, zwierząt i dzikiego krajobrazu południowo-wschodniej Polski.

Spotkanie odbędzie się w Sali Edukacyjnej, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

14 października, 10:00-18:00 – Festiwal zakończymy tradycyjnym już rodzinnym spacerem i warsztatami literacko-ekologicznymi w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Chętnych prosimy o zgłoszenie – telefonicznie: 13 446 26 02 lub mailowo: biblioteka@mbp.jaslo.pl.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Biblioteki www.mbp.jaslo.pl.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *