Na drogach

Zmiany organizacji ruchu podczas „Wszystkich Świętych”

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Rozpoczęły się policyjne działania związane z obchodami dnia Wszystkich Świętych. Podczas służby, mundurowi będą dbać o płynność ruchu, ale także sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Tegoroczne działania policjantów związane z obchodami Wszystkich Świętych potrwają do czwartku 2 listopada. Przez najbliższe dni głównym zadaniem policjantów będzie przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu kołowego oraz pieszego. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsze będzie zachowanie cierpliwości i ostrożność za kierownicą.

Przypominamy, że w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu. Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów kierujących ruchem. Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja, a policjant kieruje ruchem, wiążące są dla nas jego polecenia!

Poniżej przedstawiamy zmiany organizacji ruchu na terenie powiatu jasielskiego.

 DO POBRANIA: 

Wszystkich Świętych 2023 – zmiana organizacji ruchu – Powiat Jasielski (.pdf)

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *