Kultura | rozrywka | edukacja

„Jasło światłem malowane”

Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać prace w Konkursie Fotograficznym „Jasło - Moje Miasto”

| © Fotografia Igi Gałuszki z poprzednich edycji konkursu.

Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle przypominają, że do 18 grudnia można przekazywać swoje autorskie prace w kolejnym Konkursie Fotograficznym „Jasło – Moje Miasto” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Tegoroczna XXIX edycja nosi tytuł: „Jasło malowane światłem”.

Celami konkursu są: promowanie dziejów i współczesności, przyrody i architektury Jasła, zachęcanie do twórczego obcowania z naturą, historią i dniem dzisiejszym naszego miasta, zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska kulturowego, rozwijanie wrażliwości artystycznej, rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas lokalnego świata.

Czekamy zatem na piękne, malowane światłem interpretacje obrazów i szkiców jasielskich, zapisane i zaklęte w przestrzeni fotograficznej, na jakieś błyski promieni słonecznych, kolorowe światłocienie nad wodą, w plenerach, na wyjątkowe kadry i ujęcia portretujące ulotny, często odchodzący już w niepamięć świat jasielskiej przyrody i zrosłe z nim pejzaże, krajobrazy, obiekty architektury, drzewa, kwiaty.

Odnajdźmy światłem malowane drzewa, spowity mgłą poranek, poszukajmy i utrwalmy piękno swojego otoczenia – naturę, miejsca, obiekty architektury sakralnej – kościoły, kapliczki, detale architektoniczne, przedstawmy własne wizje artystyczne związane z tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu. Dzieci, młodzież i dorośli mają w niej możliwość swobodnej wypowiedzi twórczej, której tematem przewodnim jest światło i barwa. Brak szczegółowych ograniczeń formalnych konkursu powinna wpływać na kreatywność i twórczy rozwój wyobraźni autorów.

Zapraszamy do niezwykłej podróży z aparatem fotograficznym, do zanurzenia się w magiczną przestrzeń Jasła i namalowania jej w postaci kadrów zdjęć. Komisja konkursowa szczególnie doceni prace z takim przedstawieniem świata widzianego przez obiektyw aparatu, w którym największe znaczenie odgrywa światło, jego relacje z fakturą i kolorem (dotyczy to też szarości w fotografii czarno-białej).

Mile widziane są prace wszystkich młodych i starszych pasjonatów fotografii z Jasła i regionu, z kraju i zagranicy. Warunkiem udziału w konkursie jest to, że wykonane fotografie muszą zawierać elementy z przestrzeni miejskiej Jasła. Zachęcamy do twórczej pracy i do wykreowania własnych, autorskich wizji ich ukazania. Zapraszamy wszystkich fotografujących do udziału w konkursie i do zaprezentowania swoich prac. Oprócz treści ważna będzie również forma indywidualnego ujęcia autora zdjęć, jego pomysł i spojrzenie na temat. Komisja oceniająca prace z pewnością doceni świeżość spojrzenia, odkrywczość i warsztat fotografującego.

Szczegóły dotyczące XXIX Konkursu Fotograficznego „Jasło – Moje Miasto” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła – znajdują się w jego regulaminie.

(SMJiRJ), (MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *