Na drogach

Niesprzyjające warunki na drogach i więcej kolizji

| FOT. © KPP w Jaśle

Niesprzyjająca aura znacząco przyczyniła się do ilości kolizji na drogach powiatu jasielskiego. W mijającym tygodniu, policjanci odnotowali dwadzieścia zdarzeń drogowych. Szczególnie w kolizje obfitował czwartek, kiedy to mundurowi interweniowali na drodze dziewięciokrotnie.

Opady śniegu, śliska jezdnia, a także zalegające na drogach błoto pośniegowe niewątpliwie przyczyniło się do zwiększonej ilości kolizji w powiecie jasielskim. W mijającym tygodniu, policjanci pracowali przy obsłudze dwudziestu zdarzeń drogowych. Najwięcej pracy mieli w czwartek. Tego dnia doszło do dziewięciu kolizji.

Szczególnie niebezpiecznie wyglądało zdarzenie w Krempnej, które miało miejsce po godz. 11 w czwartek. Kierujący ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Stracił panowanie nad pojazdem, przewracając go na bok. Przez kilka godzin droga wojewódzka nr 992 była całkowicie zablokowana. Na szczęście 25-latek, który kierował ciężarówką nie odniósł obrażeń. Za popełnione wykroczenie został pouczony.

Policja apeluje o zwiększenie ostrożności podczas poruszania się po drogach, szczególnie w trakcie trudnych warunków ruchu. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia jezdni, opady śniegu lub deszczu znacząco wydłużają drogę hamowania. Ponadto, dużo łatwiej wtedy stracić panowanie nad pojazdem.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *