Kultura | rozrywka | edukacja

Świąteczne Marzenia w Klubie Czytających Rodzin w MBP w Jaśle

| FOT. © materiały prasowe MBP w Jaśle

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i wspólnego świętowania. Dekorujemy domy, spędzamy czas z najbliższymi, obdarowujemy się prezentami, wspominamy mijający rok i snujemy marzenia na nadchodzący.

14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin. W świąteczny nastrój wprowadziło nas opowiadanie S. Lang pt. Szym Pansik – O, Nie! Święta! Historia marudnej małpki radzi nam, abyśmy się skupili tylko na dobrych rzeczach, a problemy wydadzą się mniejsze, nawet podczas nadchodzącej świątecznej gorączki. Wszyscy wiemy, że choinka jest nieodłącznym symbolem Świąt Bożego Narodzenia i że pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale także przypomina o wartościach takich jak jedność, radość czy miłość.

Na spotkaniu uczestnicy z papieru i rolek wykonali kolorowe świąteczne drzewko. Tworząc tę prostą przestrzenną dekorację klubowicze dzielili się swoimi marzeniami na nadchodzący rok: Mikołaj marzy o podróży do Czech i Francji, Milenka o drugim kotku, Beatka chciałaby prawdziwą szopkę, a marzeniem pani Sylwii jest święty spokój. Niech te świąteczne marzenia, staną się dla wszystkich inspiracją do tworzenia jeszcze piękniejszych chwil, nie tylko podczas nadchodzących świąt, ale przez wszystkie dni w Nowym Roku.

Nie zabrakło świątecznych prezentów. Mamy nadzieję, że otrzymane książki i słodycze umilą klubowiczom przedświąteczne chwile.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *