Informacje

Pamiętajmy o bezdomnych

| FOT. © KPP w Jaśle

Zima to ciężki okres dla wszystkich zmagających się z bezdomnością. Wielu z nich przebywa w miejscach, w których przez niskie temperatury, grozi im wychłodzenie organizmu. Jasielscy policjanci sprawdzają właśnie takie miejsca i apelują, aby nie być obojętnym na osoby będące w potrzebie oraz alarmować służby. Odpowiednia reakcja może uratować czyjeś życie.

Zima, to dla osób bezdomnych bardzo ciężki okres. Ze względu na niskie temperatury, są narażone na wychłodzenie organizmu.

Jasielscy policjanci podczas służby, sprawdzają pustostany, zarośla, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni.

Często osoby bezdomne są pod wpływem alkoholu, który daje tylko zgubne poczucie ciepła. Alkohol rozszerza naczynia krwionośne, przez które traci się ciepło, a to może skutkować wychłodzeniem organizmu. Wypicie jego dużej ilości, może sprawić, że nie tylko osoba bezdomna, ale także każdy, kto zaśnie na mrozie naraża się na utratę zdrowia lub życia!

Policja zwraca się z apelem do każdego o prawidłową reakcję w sytuacji, kiedy zauważymy kogoś w potrzebie. Nie bądźmy obojętni, gdy zauważymy osobę śpiącą na ławce czy siedzącą na chodniku. Zadzwońmy pod numer 112 lub 987 i poinformujmy o tym fakcie odpowiednie służby. Jeśli posiadamy informacje o miejscach przebywania osób bezdomnych, możemy również zgłosić ten fakt w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *