Kultura | rozrywka | edukacja

Ferie 2024 w Skołyszynie

| FOT. © materiały prasowe GOKiCz w Skołyszynie

Między 27 stycznia a 10 lutego, GOKiCz w Skołyszynie organizował codziennie zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Dzieci uczęszczające na zajęcia feryjne sprawiły, że w GOKiCz w Skołyszynie oraz w filiach w Harklowej i Święcanach było gwarno i wesoło. Uczestnicy mieli czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Dzieci spotykały się na dywanie interaktywnym, wzięły udział w Turnieju Gier Planszowych, bawiły się na zajęciach w bibliotekach. Młodzi mieszkańcy Gminy Skołyszyn uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, robili samodzielnie mydła, lepili z gliny, malowali przy sztalugach. Odbyły się warsztaty z bum bum rurkami oraz karaoke. Zorganizowana została również zabawa karnawałowa dla najmłodszych.

Wujek Skarpetka uczył dzieci i młodzież grać na ukulele, Maria Kondrad /Atelier KRZOKI/ zapoznała dzieci z historią i zasadami pisania ikon, rysownik Szymon Teluk poprowadził warsztaty karykatury, z Tomaszem Leśniakiem /pracownia Tomek i Domek/ dzieci stworzyły piękne witraże, Iwona Bukała-Siedlecka poprowadziła dla młodzieży i dzieci warsztaty psychoedukacyjne, zespół ZiQa & ZiQa wykorzystując gry wielkoformatowe uczył współpracy podczas zajęć teambuildingowych. Odbyły się również warsztaty majsterkowania z Majster Klub oraz robotyka dla dzieci z klockami Lego z RoboCamp Krosno.

Największym zainteresowaniem w czasie ferii cieszyły się wspólne wyjazdy. Młodzież odwiedziła lodowisko w Dębicy. Wspólnie wyjechaliśmy do kina w Krośnie, by obejrzeć filmy „Pies i Robot” oraz „Cudowny chłopak 2: Biały Ptak”. Nowością był rodzinny wyjazd na narty do Tylicza Centrum Narciarskiego MASTER-SKI Tylicz, podczas którego dzieci mogły skorzystać z bezpłatnej nauki jazdy z instruktorami. Dzieci i młodzież wyjechali również do parku trampolin w Tarnowie. Ponadto młodzież miała okazję pograć w kręgielni w Jaśle, a najmłodsi pobawić się w sali zabaw.

Wszystkie wycieczki i warsztaty zorganizowane w czasie ferii dofinansowane zostały przez Wójta Gminy Skołyszyn Bogusława Kręcisza z funduszy Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *