Informacje

Wojciech Zając z poparciem Suwerennej Polski w wyborach na burmistrza Jasła

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Suwerenna Polska w nadchodzących wyborach na urząd burmistrza miasta Jasła zamierza poprzeć kandydaturę Wojciecha Zająca – oświadczyła posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz liderka tego ugrupowania politycznego w naszym regionie Maria Kurowska.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Maria Kurowska przekazała, że w kwietniowych wyborach na urząd burmistrza miasta Jasła Suwerenna Polska nie zamierza wystawiać własnego kandydata natomiast udzieli poparcia sprawdzonemu samorządowcowi jakim w jej ocenie jest Wojciech Zając. Znany polityk ziemi jasielskiej sześć lat temu uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego z listy Prawa i Sprawiedliwości jednak w walce o jasielski ratusz zamierza wystartować pod szyldem własnego komitetu wyborczego wyborców.

Posłanka potwierdziła również, że na wspólnej liście do Rady Miejskiej Jasła mają pojawić się nazwiska osób związanych z reprezentowanym przez nią ugrupowaniem politycznym.

Jeżeli chodzi o Suwerenną Polskę to mamy pewne typy radnych. Natomiast jeżeli chodzi o burmistrza miasta Jasła to tutaj popieramy jeden z komitetów, który jest komitetem wyborczym wyborców, ponieważ każdy z kandydatów chciał iść w tej idei „jesteśmy dla wszystkich”. Nie chcemy się dzielić partyjnie. Uważamy, że ta partyjność już dosyć mocno zaburzyła te nasze stosunki międzyludzkie, społeczne, a więc nie chcemy partyjnie. Są kandydaci, przynajmniej dwóch, bo już jednego banery wiszą. Wiem, że część moich ludzi, którzy są członkami Suwerennej Polski, kandyduje z komitetu Wojciecha Zająca, bo on kandyduje jako jeden z kandydatów na burmistrza. Kandydaci Suwerennej Polski idą z nim w komitecie. – powiedziała.

W dalszej części zaznaczyła, że to właśnie Wojciech Zając „najlepiej to miasto poprowadzi”.

Ma swoje doświadczenia samorządowe, bo przecież był przez kilka lat w Sejmiku Województwa. Ma więc nawiązane relacje z województwem. To jest ważne, bo jeżeli teraz idą duże pieniądze unijne to one idą przez Urząd Marszałkowski. A więc on mając te dobre relacje z Urzędem Marszałkowskim będzie mógł po prostu fajnie to miasto poprowadzić i sięgnąć po odpowiednie pieniądze, które mogą tu spłynąć do miasta. – stwierdziła.

Dopytywana o jego kompetencje do zarządzania wspólnotą samorządową odpowiedziała z kolei, że: – Ja też przyszłam jako osoba zupełnie niedoświadczona w tym zakresie, bo przyszłam ze stanowiska dyrektora szkoły na burmistrza miasta Jasła. Uważam, że najważniejsze jest w tym niekoniecznie to jak się szczegółowo zarządza, bo od tego są urzędnicy tak naprawdę. Trzeba wiedzieć tylko co chce się zrobić, mieć taką swoją wizję miasta i w tym kierunku iść, a urzędnicy mają to robić.

Posłanka zaznaczyła, że w tej chwili kandydat jest na etapie końcowym opracowywania swojego programu wyborczego i przedstawi go osobiście do wiadomości publicznej w niedalekim czasie.

Ja go popieram, bo miałam też dobre relacje z nim – współpracowaliśmy w Sejmiku. Uważam, że jest młodym człowiekiem, który ma tą żyłkę społecznikowską, którą ma cała jego rodzina, bo przecież wiemy, że tata był posłem, senatorem i sprawował wiele innych funkcji, mama jest senatorem. Więc on też wychowany w tej atmosferze pracy dla ludzi myślę, że ładnie ten temat Jasła pociągnie. Jest jaślaninem, tu się urodził, tu się wychował więc uważam, że to jest dobry wybór. – dodała Kurowska.

Do tej pory żadna z ogólnopolskich partii politycznych nie podała kto będzie ich kandydatem na burmistrza Jasła. Z własnych komitetów wystartują natomiast Adam Kostrząb (wieloletni pracownik Starostwa Powiatowego w Jaśle, obecnie zastępca burmistrza miasta i gminy Brzostek), Bogdan Ziemba (brygadier Państwowej Straży Pożarnej w stanie spoczynku, obecnie Rady Miejskiej Jasła VIII kadencji), Andrzej Czernecki (były burmistrz Jasła, obecnie radny Rady Miejskiej Jasła VIII kadencji) oraz Krzysztof Czeluśniak (obecnie radny Rady Miejskiej Jasła VIII kadencji). Zgodnie z kalendarzem wyborczym, kandydatów na wójtów gmin, burmistrzów oraz prezydentów miast można zgłaszać w terminie do dnia 14 marca do godziny 16.

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się 7 kwietnia. Ewentualna druga tura planowana jest dwa tygodnie później.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *