Kultura | rozrywka | edukacja

Fani gier sci-fi bez prądu, łączcie się! (zapowiedź)

Uwaga gracze! W najbliższą niedzielę (17 marca br.) po raz kolejny spotkamy się nad planszą w Mediatece. Wiemy doskonale, że uwielbiacie bez reszty zanurzyć się w klimacie fantasy i science fiction. Dlatego też, wszystkich fanów „Diuny”, kultowej powieści Franka Herberta, która doczekała się kilku ekranizacji, postanowiliśmy zaprosić do wspólnej przygody z tytułem „Diuna: Imperium”. W niedzielne popołudnie nie zabraknie również innych ciekawych gier, jak choćby „Robinson Crusoe”, „Neuroshima: Last Aurora”, czy też sesji D&D, którą poprowadzi Tymoteusz.

Jeśli jesteście miłośnikami spędzania długich godzin nad planszą, to „Diuna: Imperium” z pewnością znajdzie Wasze uznanie. Gra strategiczna autorstwa Paula Dennena łączy w sobie dwie mechaniki: budowania talii i rozmieszczania sił na planszy. To od Was zależy jak potoczą się losy wysokich rodów Landsraadu. Warto dodać, że w grze wykorzystano elementy rodem z uniwersum „Diuny”. Do udziału w tej rozgrywce zaprasza społeczność związana z nieformalnym klubem gier planszowych Planszowe Klimaty.

„Diuna: Imperium” to jednak nie wszystko. W Mediatece, na fanów gier planszowych czekać będzie więcej ciekawych tytułów, takich jak na przykład: „Neuroshima: Last Aurora”, „Terraformacja Marsa”, „Pierwsi Marsjanie”, czy też „Robinson Crusoe”. W Mediatece nie zabraknie również miejsca dla wiernych fanów gry fabularnej Dungeons & Dragons. Rozgrywkę poprowadzi doskonale Wam znany Tymoteusz.

„Niedziela z planszówkami” to gwarancja świetnej zabawy dla wszystkich miłośników gier planszowych i dobrej zabawy. Zapraszamy wszystkich fanów planszówek, bez względu na wiek oraz liczbę godzin spędzonych nad planszą. Spotkanie nad planszą w GEN-ie to doskonała recepta na niedzielną nudę. Bądźcie pewni, że na półkach Mediateki z łatwością znajdziecie coś dla siebie.

Na najbliższe spotkanie w ramach cyklu „Niedziel z planszówkami” zapraszamy już 17 marca 2024 r. Drzwi Mediateki będą dla Was otwarte w godz. od 14.00 do 18.00.

(Generator Nauki GEN w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *