Kultura | rozrywka | edukacja

Spotkanie autorskie i warsztaty literackie dla młodzieży (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Generator Nauki GEN zapraszają na spotkanie i warsztaty literackie dla młodzieży z dr. Jakubem Kornhauserem.

„Z nasłuchu i oglądu. Poezja codzienności” – spotkanie z Jakubem Kornhauserem

Pisarz zdradzi tajniki własnej twórczości i procesu pisania. Ponadto na przykładach różnych tekstów poetyckich wspólnie ze słuchaczami zastanowi się nad ich powstawaniem i znaczeniem dzisiaj.

Zaskoczy was, jak się ma do tego nowa forma wyrazu: posty w mediach społecznościowych, krótkie wiadomości tekstowe, hasła reklamowe? Czy też mogą stać się poezją?

12 marca 2024, godz. 10:00, Sala Audytoryjna GEN, ul. Bednarska 2. Wstęp wolny.

„Poezja z odzysku. Jak znaleźć wiersz w instrukcji obsługi?” – warsztaty literackie

Warsztaty będą poświęcone tematyce twórczego recyklingu. Uczestnicy poznają różne formy tekstowych zapożyczeń i spróbują się z nimi zmierzyć. Czy takie ograniczenie swojej wyobraźni może dać nam większą swobodę? I czy dzięki „cudzym słowom” łatwiej nam wyrazić siebie?

Jakub Kornhauser – wykładowca, tłumacz, redaktor, poeta, dr nauk humanistycznych, autor m.in. książek poetyckich: „Niebezpieczny paragraf”, „Niejasne istnienia”, „Drożdżownia”, „Dziewięć dni w ścianie”, „Krwotoki i wiewiórki” i ostatnio wydanego wyboru poematów prozą „Równo z prawej. Antologia polskiego poematu prozą”. Zdobywca wielu prestiżowych nagród i nominacji, w tym: Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO 2023.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy mailowe: animacja@mbp.jaslo.pl lub telefoniczne 13 446 2602

12 marca 2024, godz. 12:00-14:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1

Przedsięwzięcie „Jasło Miasto Wiedzy”, zadanie „Miasto Młodzieży” jest realizowane w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *