Kultura | rozrywka | edukacja

XVIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów (zapowiedź)

Już po raz osiemnasty Jasielski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle organizują Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat i młodsi, do 16 lat oraz do 20 lat.

Konkurs ma na celu rozbudzanie świadomości i tożsamości narodowej poprzez obcowanie z muzyką polską, poszerzenie znajomości literatury kompozytorów polskich wśród dzieci i młodzieży szkół muzycznych oraz wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami konkursu i pedagogami.

W tym roku przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 21 i 22 marca. Koncert laureatów odbędzie się w piątek, 22 marca br. o godzinie 18.30

W XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów wykonawców oceniać będą wykładowcy: prof. Andrzej Godek (klarnet) i dr hab. Oriana Masternak (skrzypce) z Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie; prof. dr hab. Lidia Grzanka – Urbaniak (wiolonczela) i prof. Paweł Zawadzki z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, prof. Igor Cecocho (trąbka) z Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Łodzi oraz dr hab. Arkadiusz Krupa (obój) z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Jasła. Organizatorzy: Jasielski Dom Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle. Partnerem wydarzenia jest Unimot, a partnerem motoryzacyjnym – Auto Podlasie Toyota Jasło.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *