Kultura | rozrywka | edukacja

“Zakręć się z nami w Dniu Liczby Pi” (zapowiedź)

Międzynarodowy Dzień Matematyki zbliża się wielkimi krokami. Wszystkich miłośników “królowej nauk” zapraszamy do wspólnej przygody z nauką. Z myślą o najmłodszych gościach Generatora Nauki GEN przygotowaliśmy niecodzienne warsztaty matematyczne. Nie przegapcie więc okazji i dajcie się zakręcić w Dniu Liczby Pi. Zajęcia adresowane są do dzieci z klas I-V szkoły podstawowej. Udział w warsztatach matematycznych jest bezpłatny. Tego dnia zapraszamy również do odwiedzenia Strefy Ekspozycyjnej.

Obchody Dnia Liczby Pi, który rokrocznie obchodzony jest 14 marca stanowią doskonałą okazję do popularyzacji matematyki. Sama data nie jest przypadkowa. Dla matematyków na całym świecie ma wręcz symboliczne znaczenie. W notacji amerykańskiej datę 14 marca zapisuje się jako 3.14, co stanowi przybliżoną wartość liczby Pi. Jakby tego było mało 14 marca obchodzimy rocznicę urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

Z tej okazji, w najbliższy czwartek, w Generatorze Nauki GEN odbędą się warsztaty – “Zakręć się z nami w Dniu Liczby Pi”. Naszych gości, do wspólnej zabawy z matematyką zaproszą doświadczeni trenerzy z AMAKids. Warsztaty adresowane są do uczniów szkoły podstawowej (klasy I-V). Zapisy na zajęcia prowadzone są w godzinach pracy Generatora pod numerem tel. 13 448 25 07.

Warsztaty odbędą się w godz. 9.00 – 10.00 i 10.30 – 11.30.

Liczba miejsc jest ograniczona. Nie zwlekajcie więc i już teraz zarezerwujcie miejsce. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Warsztaty matematyczne dla najmłodszych to jednak nie wszystko. W najbliższy czwartek bez żadnych przeszkód będziecie mogli zwiedzić Strefę Ekspozycyjną, w której z łatwością znajdziecie fascynujące eksponaty dotyczące matematyki. Jeżeli jesteście ciekawi, o czym mówi twierdzenie Pitagorasa, koniecznie odwiedźcie GEN. Jakby tego było mało ruchem ciała możecie odwzorować wykres funkcji.

Do zobaczenia w GEN-ie!

(Generator Nauki GEN w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *