Na drogach

16-latek uciekał Skodą ulicami Jasła

| FOT. © KPP w Jaśle

Najpierw zabrał samochód swojej matce, a później popełniając szereg wykroczeń, uciekał przed policjantami ulicami Jasła. Został zatrzymany po pościgu. Teraz 16-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

W miniony piątek, dyżurny jasielskiej komendy został powiadomiony o tym, że 16-latek zabrał samochód swojej matce i odjechał. Policjanci natychmiast przystąpili do działań poszukiwawczych. Sprawdzali drogi oraz miejsca, w które nastolatek mógł się udać.

Po godz. 23, ustalili, że chłopak może przebywać w rejonie ul. Przemysłowej i Towarowej w Jaśle. W trakcie patrolu, funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zauważyli niebieską skodę, którą miał się poruszać 16-latek. Natychmiast spróbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Chłopak widząc radiowóz oraz włączone sygnały świetlne od razu przyspieszył i zaczął uciekać.

Jadąc ul. Lwowską poruszał się z bardzo dużą prędkością przekraczając linie ciągłe i najeżdżając na powierzchnie wyłączone z ruchu. Kiedy dojechał do skrzyżowania z ul. Bieszczadzką, skręcił w lewo z pasa ruchu przeznaczonego do skrętu w prawo. Następnie kontynuował ucieczkę w kierunku Krosna.

Nastolatek zatrzymał pojazd, kiedy zobaczył niebieskie światła kolejnego radiowozu, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Podczas kontroli 16-latek oświadczył policjantom, że uciekał, ponieważ nie miał prawa jazdy.

Skoda została zabezpieczona na policyjnym parkingu, a nieletni trafił pod opiekę swojej babci.

Nastolatek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *