Na drogach

Był poszukiwany i nie miał prawa jazdy

| FOT. © KPP w Jaśle

Czujne oko funkcjonariuszy i tym razem ich nie zawiodło. Mundurowi na ul. Kazimierza Wielkiego w Jaśle zauważyli i zatrzymali kierującego, który nie mógł prowadzić swojego samochodu, gdyż nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu. Za swoje zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Dobra pamięć oraz spostrzegawczość, to cechy, które bardzo przydają się policjantom w ich codziennej służbie. Udowodnili to funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego jasielskiej jednostki. W ubiegłym tygodniu, na ul. Kazimierza Wielkiego w Jaśle, zauważyli kierującego fiatem. Za kierownicą siedział dobrze im znany 44-latek. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy oraz, że jest poszukiwany.

Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach, ich przypuszczenia się potwierdziły. Mężczyzna nie mógł prowadzić samochodu, ponieważ w listopadzie ubiegłego roku, zostało mu zatrzymane prawo jazdy, kiedy to uciekał przed policjantami z jasielskiej grupy „SPEED”. Mieszkaniec gminy Jasło był także poszukiwany od odbycia zastępczej kary aresztu.

Mężczyzna został przewieziony do jasielskiej komendy, a następnie trafił do aresztu. Fiat, którym kierował został odholowany na policyjny parking.

Policja przypomina:

Art. 94 kw

§1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

§1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.

§2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

§3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w §1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *