Informacje

Jaślanie wybrali. Adam Kostrząb został burmistrzem miasta

Jaślanie zdecydowali komu powierzyć władzę w mieście na najbliższe pięć lat. Wynik drugiej tury nie pozostawia żadnych wątpliwości. Po przeliczeniu głosów z 28 obwodów miażdżącą przewagę nad swoim kontrkandydatem uzyskał Adam Kostrząb.

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej widnieją oficjalne dane z przeprowadzonego ponownego głosowania w wyborach samorządowych.

Wynika z nich, że Adam Kostrząb uzyskał 8 466 głosów, co przekłada się na 77,80% poparcie. Tym samym kandydat został wybrany na urząd burmistrza miasta Jasła.

Z kolei jego kontrkandydata Wojciecha Zająca poparło 2 416 obywateli (22,20% ważnych głosów).

| INFOGRAFIKA © terazJaslo.pl / Damian Palar

Adam Kostrząb został najmłodszym burmistrzem w powojennej historii Jasła. Nowy gospodarz naszego miasta ma 38 lat. Posiada wyższe wykształcenie. W wyborach samorządowych startował z własnego komitetu „OdNowa”, nie jest członkiem żadnej partii politycznej. Do tej pory był zastępcą burmistrza miasta i gminy Brzostek. Poprzednio pracował jako inspektor w Starostwie Powiatowym w Jaśle. Jest też nauczycielem akademickim – w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *