Kultura | rozrywka | edukacja

Joga dla każdego (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na zajęcia z jogi. Pierwsze odbędą się 7 maja br. (wtorek) o godz. 18:15, w sali tanecznej. Koszt: 20 zł.

Zajęcia otwarte są dla wszystkich zainteresowanych jogą, aktywnością fizyczną, mających doświadczenie, jak i dla osób początkujących.

Instruktor Robert Skórski (Yoga Power Syx) opiera swoje zajęcia na stylach: hatha, vinyasa, power, ashtanga yoga. Z jogą ma kontakt od kilkunastu lat, z doświadczeniem jako instruktor od siedmiu lat. Robert poza jogą jest pasjonatem sportu, dietetyki, muzyki.

  • Hatha joga to delikatna praktyka, która koncentruje się na statycznych pozycjach. Tempo praktyki jest raczej wolne, obejmuje ćwiczenie pozycji fizycznych i technik oddechowych.
  • Vinyasa joga to nowoczesny styl, zrodzony z tradycji ashtanga joga. Często nazywa się ją „flow” jogą, ponieważ polega na płynnym przechodzeniu między pozycjami w rytm oddechu. W dosłownym tłumaczeniu z sanskrytu oznacza „układać, łączyć w specjalny sposób”. Pozycje jogi zwane asanami układane są w tematyczne sekwencje, które służące określonemu celowi.
  • Power joga to szybka, dynamiczna, siłowa praktyka, kładzie nacisk na siłę i elastyczność. Jest bardziej fitnessową odmianą stylu jogi vinyasa. Pierwotnie ściśle oparta na metodzie ashtanga jogi. Każda sesja jest inna i niepowtarzalna.
  • Ashtanga joga to intensywna praktyka fizyczna nastawiona na płynne przejścia pomiędzy pozycjami w niezmiennej sekwencji. Skupia się na synchronizacji ruchu z oddechem, a nie na uzyskaniu idealnego ułożenia ciała. Często określana medytacją w ruchu.

Na zajęcia należy zabrać ze sobą matę do ćwiczeń oraz wygodny strój.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *