Informacje

Pożar w mieszkaniu przy ulicy Ducala w Jaśle

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Chwilę po godzinie 17-stej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Ducala w Jaśle. Do akcji wysłano trzy zastępy straży pożarnej oraz specjalistyczny podnośnik hydrauliczny. Sytuacja została szybko opanowana. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania potwierdzono pożar, do którego doszło w jednym z lokali usytuowanych na parterze budynku wielorodzinnego. Właścicielka mieszkania zdążyła je opuścić samodzielnie zanim na miejscu pojawiły się pierwsze zastępy strażackie. Z uwagi na panujące gęste zadymienie w otoczeniu, strażacy weszli do strefy zagrożenia w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a cała sytuacja została przez nich szybko opanowana.

Po likwidacji pożaru oddymiono klatkę schodową. Następnie obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikami gazowymi w celu wykluczenia wystąpienia dalszego zagrożenia. Po zakończonych działaniach domownicy z wyższych kondygnacji mogli bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

Łącznie w akcji uczestniczyły trzy zastępy (jeden średni i dwa ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze) oraz specjalistyczny podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Na miejsce przybyli również funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.


(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *