Informacje

Świętujemy 15. urodziny terazJaslo.pl!

Świętujemy 15. urodziny portalu! Pierwsza informacja opublikowana w domenie www.terazjaslo.pl ukazała się dokładnie 1 kwietnia 2009 roku. Od tej pory opisujemy codzienne życie lokalnej społeczności miasta Jasła i powiatu jasielskiego.

terazJaslo.pl jest lokalnym dziennikiem działającym w domenie www.terazjaslo.pl, zarejestrowanym w Międzynarodowym Rejestrze Czasopism pod numerem PL ISSN 2080-2897 oraz Rejestrze dzienników i czasopism w Sądzie Okręgowym w Krośnie pod numerem 170. Wiadomości ukazują się tu nieprzerwanie od dnia 1 kwietnia 2009 roku do dnia dzisiejszego.

Na co dzień żyjemy i pracujemy w niewiele ponad 100-tysięcznej społeczności zamieszkującej obszar powiatu jasielskiego – umiejscowionego w południowej części województwa podkarpackiego, tuż na pograniczu ze Słowacją. Głównym założeniem powstającego wówczas portalu było przekazywanie odbiorcom najświeższych wiadomości z tego co dzieje się w mieście Jaśle oraz jego najbliższym otoczeniu. I ta idea pozostaje nam nadal do dnia dzisiejszego. Piszemy przede wszystkim o bieżących wydarzeniach samorządowych, społecznych, kulturalnych, oświatowych czy religijnych. Zapraszamy na wydarzenia kulturalne – wystawy, koncerty, spotkania autorskie z ciekawymi osobistościami, wycieczki krajoznawcze, itp. Pokazujemy działania służb ratowniczych, w tym Państwowego Ratownictwa Medycznego, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policji. Dokumentujemy zmiany zachodzące w przestrzeni publicznej miasta. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie w danej chwili dzieje się coś istotnego z punktu widzenia mieszkańca naszego regionu. Z dumą możemy podkreślić, że pomimo bogato rozwiniętego rynku jasielskich portali internetowych, wielokrotnie to właśnie my przekazujemy Państwu informacje najszybciej spośród nich.

Jako medium jesteśmy nastawieni na aktywny udział w wydarzeniach i przygotowywanie autorskich materiałów, ale ważne miejsce stanowią również te przekazywane nam do publikacji za pośrednictwem rzeczników prasowych lub wyznaczonych pracowników instytucji użyteczności publicznej; urzędów; służb, inspekcji i straży; jednostek oświatowych oraz instytucji kulturalnych.

Przez te piętnaście lat wygenerowaliśmy tysiące informacji, wzbogacone o rozbudowaną galerię zdjęć  czy multimedia – za pomocą kilku kliknięć można cofnąć się do przeszłości, odnaleźć poszukiwane tematy i to zupełnie za darmo.

Ważnym uzupełnieniem naszej codziennej działalności są kanały w popularnych mediach społecznościowych. Najczęściej to właśnie stamtąd, zanim jeszcze opublikujemy właściwą wiadomość na stronie głównej portalu, nasi Czytelnicy dowiedzą się chociażby o utrudnieniach drogowych czy innych nagłych sytuacjach losowych.

Naszą ofertę dopełnia, aktualizowany na bieżąco, informator miejski.

Z okazji urodzin postanowiliśmy nieco odświeżyć logotyp, czyli znak promocyjny, który identyfikuje daną stronę internetową.

Zapraszamy do stałej lektury portalu regionalnego terazJaslo.pl. Dziękujemy za Państwa obecność każdego dnia.

Podoba Ci się to, co robimy? Chcesz być na bieżąco z wiadomościami z życia miasta Jasła i powiatu jasielskiego? Wejdź na naszą stronę internetową www.terazjaslo.pl. Dołącz i obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Komentuj, zostaw „lajka”, napisz też jeśli masz ciekawy pomysł na to jak możemy w jeszcze lepszy sposób docierać do odbiorców.

Z wyrazami szacunku,

Damian Palar
Wydawca, Redaktor Naczelny terazJaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *