Kultura | rozrywka | edukacja

Tęczowy spektakl na niebie (zapowiedź)

- spotkanie Klubu Czytających Rodzin w MBP w Jaśle

Tęcza jest niezwykłym i magicznym zjawiskiem, które wzbudza w nas zachwyt i podziw. Pojawia się na niebie po deszczu, kiedy słońce rozświetla krople wody tworząc spektakularne łuki światła i kolorów. Jest symbolem nadziei, pokoju i harmonii.

W kwietniu obchodzone jest nietypowe święto – Dzień Tęczy. Z tej okazji 25 kwietnia 2024 r. o godz. 16.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się spotkanie Klubu Czytających Rodzin, na którym będziemy rozmawiać o tym jednym z najbardziej spektakularnych widoków przyrodniczych. Zastanowimy się m.in.: jakie czynniki pogodowe mają wpływ na pojawienie się kolorowych łuków na niebie, który kolor tęczy jest najdłuższy i dlaczego oraz stworzymy własne tęczowe prace plastyczne. Będzie wesoło, kolorowo i wiosennie.

Obowiązują zapisy mailowe: dzieci@mbp.jaslo.pl lub telefoniczne 13 446 2602 wew. 35

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2024 roku (czwartek) o godzinie 16.00 w Sali edukacyjnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1)

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *