Na drogach

Wzmożone działania policjantów w majowy długi weekend

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Już jutro rozpoczyna się długi majowy weekend. Na drogach naszego regionu spodziewamy się większego ruchu, zarówno samochodów jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jasielscy policjanci dołożą wszelkich starań, aby było bezpiecznie. Pamiętajmy jednak, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Działania związane z tegoroczną majówką rozpoczynają się dziś, jednak jasielscy policjanci każdego dnia, starają się aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Funkcjonariusze pionu Ruchu Drogowego, w tym policjanci wchodzący w skład grupy SPEED monitorują sytuację na drogach i dyscyplinują tych kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych tragicznych w skutkach. Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

Apelujemy, aby podczas korzystania z drogi wykazywać się odpowiedzialnością i rozwagą.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *