Kultura | rozrywka | edukacja

Zapraszamy na spotkanie w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jako jedna z 12 bibliotek w Polsce zakwalifikowała się do projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Już dziś zapraszamy młodych jaślan na pierwsze spotkanie.

Wraz z partnerem wydarzenia Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zapraszamy młodzież, młodych dorosłych oraz ich bliskich na spotkanie „Osobiste szanse rozwojowe dzięki Unii Europejskiej”, podczas którego porozmawiamy o możliwościach rozwoju, jakie daje nam członkostwo w Unii Europejskiej. Ekspertka sieci Team Europe Direct dr Monika Szynol zaprezentuje unijne inicjatywy i programy, dzięki którym możemy wzmocnić swoje kompetencje, rozwijać się zawodowo, edukacyjnie i osobiście. Zapoznamy się m.in. z informacjami o kursach językowych, szkoleniach i stażach zawodowych prowadzonych w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej, wolontariacie europejskim, wymianie i szkoleniach dla studentów i pracowników czy podróżach po Europie, dzięki programowi DiscoverEU. Dowiemy się również skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje na temat polityki europejskiej.

Dr Monika Szynol jest adiunktem w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Należy do sieci eksperckiej Team Europe Direct. Naukowo interesuje się międzynarodową i polską współpracą rozwojową, polityką zagraniczną Polski, działalnością zewnętrzną Unii Europejskiej (ze szczególnym uwzględnieniem polityki rozwojowej UE oraz Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa UE, zwłaszcza Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE), polityką sąsiedztwa i rozszerzenia UE, członkostwem Polski w Unii Europejskiej, wyzwaniami i zagrożeniami dla europejskiego bezpieczeństwa, w tym terroryzmem, dezinformacją i teoriami spiskowymi.

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2024 roku o godz. 11:00 w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, ul. Tadeusza Sroczyńskiego 2. Wstęp wolny!

Celem projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej” jest wsparcie mieszkańców miejscowości do 50 tys. w świadomym uczestnictwie w europejskich sprawach publicznych, oraz rozwój bibliotek jako miejsc rzetelnej informacji i spotkań o Unii Europejskiej.

W ramach projektu Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizuje dla mieszkańców spotkania z ekspertami o tematyce europejskiej oraz lekcję biblioteczną dla młodzieży. W Czytelni Głównej (ul. Kołłątaja 1) powstał kącik europejski, w którym użytkownicy znajdą książki, publikacje i materiały edukacyjne dotyczące Unii Europejskiej. O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco.

Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *