Kultura | rozrywka | edukacja

Czerwie: Kult ciała (zapowiedź)

Muzyka na żywo do niemego filmu „Kult ciała” w wykonaniu grupy Czerwie zakończy Majową Noc z JDK. Start o 21.30, wstęp wolny.

Czerwie to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Zespół należy do ścisłej czołówki grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.

Muzycy stworzyli własny, niepowtarzalny styl, charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych. Grupa zagrała do tej pory ponad 1000 koncertów na polskich i europejskich scenach (w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii).

„Kult ciała” to kolejny projekt Czerwi, który wzbogacił obraz. Film, który miał swoją światowa premierę 18 stycznia w 1930 roku jest adaptacją powieści erotyczno-psychologicznej Mieczysława Srokowskiego. Ta polsko-austriacka koprodukcja zrealizowana m. in. w Warszawie, Budapeszcie i Wiedniu zyskała międzynarodowe uznanie, zdobywając Złoty Medal na festiwalu filmowym w Nicei. Film odnaleziony w Królewskim Archiwum Filmowym w Brukseli został udźwiękowiony tylko na rynek europejski, ponieważ w Polsce nie było jeszcze w kinach aparatury nagłośnieniowej. Czerwie opowie więc muzyką historię Czesława, Hanki i barona Stumberga.

Rzeźbiarz Czesław (Victor Varconi) poszukuje modelki do nowego dzieła „Nowa Wenus”. Poznaje piękną Hankę (Agnes Petersen), która wydaje się być idealną modelką. Wkrótce oboje zakochują się w sobie, ale wychodzi na jaw, że Hanka jest narzeczoną przyjaciela Czesława – barona Stumberga (Fryderyk Delius).

Grupa wystąpi w składzie: Maciej Kudłacik (instrumenty strunowe, Instrumenty perkusyjne i syntezatory), Piotr Bogunia (bas, drumla), Wojciech Zaborowski (instrumenty klawiszowe, akordeon, instrumenty etniczne), Paweł Zawarus (instrumenty perkusyjne i elektronika).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *