Kultura | rozrywka | edukacja

GOKICZAKI mają już nowych Opiekunów!

| FOT. © GOKiCz w Skołyszynie / W. Kołodziej

Organizatorem akcji „GOKICZAKI” już po raz szósty był Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Jednym z głównych celów akcji „GOKICZAKI 2024” było uświadomienie rodzicom, że wspólne czytanie jest jedną z najwartościowszych form kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą. Głośne czytanie to najpiękniejszy czas, jaki możemy oferować dzieciom! W trakcie głośnego czytania dziecko czuje się wyjątkowo. Wie, że jest to chwila zarezerwowana tylko dla niego. Warto zadbać, by czytanie stało się zdrowym i przyjemnym rodzinnym nawykiem, bo chwile spędzone z dzieckiem na czytaniu są bezcenne.

Akcja prowadzona była we wszystkich bibliotekach GOKiCz w Skołyszynie, Harklowej i Święcanach od 01 marca do 30 kwietnia br. Uczestnicy akcji, którzy odwiedzali biblioteki, brali udział w warsztatach, wypożyczali książki i czasopisma otrzymywali specjalne naklejki, które wklejali do swoich kart kolekcjonerskich. W tym roku przeszło 180 czytelników pobrało z trzech bibliotek karty kolekcjonerskie.

142 uczestnikom akcji udało się zebrać komplet punktów i tym samym odebrać swojego GOKiCzaka na uroczystym podsumowaniu akcji 15 maja 2024 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Maskotki uczestnikom akcji wręczał Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz, Skarbnik Gminy Skołyszyn Jacek Kędzior, emerytowana bibliotekarka, wieloletnia kierowniczka GOKiCz Maria Sychta oraz dyrektorka GOKiCz Marta Gąsiorowska.

Podczas spotkania dzieci i ich rodzice obejrzeli jarmarczny spektakl „Ciosek i Judytka” w wykonaniu Teatru Lalek Marka Żyły z Rybnika. Spektakl uliczny rodem z XVIII wieku, grany był z przenośnej scenki, takiej, jakich używali wędrowni lalkarze ponad 300 lat temu.

Spotkanie zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

| Więcej zdjęć →
http://gokicz.skolyszyn.pl/artykul/997/final_akcji_gokiczaki_2024

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *