Istotne

Jasielscy strażacy mają nowego przełożonego

Komendantem Powiatowym PSP został mł. bryg. Ireneusz Zagórski

Z dniem 14 maja 2024 roku mł. bryg. mgr inż. Ireneusz Zagórski został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Uroczyste wręczenie mu decyzji personalnej oraz powitanie ze sztandarem jednostki miało miejsce podczas obchodów Dnia Strażaka powiatu jasielskiego.

Akt powołania nowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wręczył osobiście Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie st. bryg. Tomasz Baran. Następnie mł. bryg. mgr inż. Ireneusz Zagórski powitał się uroczyście ze sztandarem jednostki oraz podwładnymi funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi.

W swoim pierwszym publicznym wystąpieniu jako nowy szef jasielskiego garnizonu straży pożarnej powiedział: „Chciałbym podziękować st. bryg. Tomaszowi Baranowi – Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej za powołanie mnie na Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jest to dla mnie duże wyróżnienie, a zarazem odpowiedzialność. Pragnę podziękować również za zaufanie i docenienie mojej długoletniej służby w Państwowej Straży Pożarnej i zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby nakładane zadania na tutejszą Komendę były realizowane stopniu jak najlepszym i przynosiły miarodajne korzyści dla bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jasielskiego i rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w powiecie. Dziękuję panu staroście za akceptację mojej osoby na to stanowisko i liczę na dobrą współpracę w budowie bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie powiatu, na szczeblu Państwowej Straży Pożarnej, jak również Ochotniczych Straży Pożarnych. Mam nadzieję na dalszą dobrą i owocną współpracę z władzami samorządowymi, instytucjami, urzędami, zakładami pracy, jak również służbami mundurowymi. Wysoko cenię sobie pracującą tu kadrę i pamiętam, że każdy Komendant jest silny siłą swoich podwładnych. Dlatego liczę na dobrą współpracę ze wszystkimi – zarówno ze strażakami z systemu codziennego, jak również z systemu zmianowego oraz pracownikami cywilnymi dla dobra ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jasielskiego.”

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie st. bryg. Tomasz Baran pogratulował mł. bryg. Ireneuszowi Zagórskiemu wyróżnienia i zaszczytu jakim jest objęcie stanowiska Komendanta Powiatowego jednocześnie podkreślając, że wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością.

„Pan Komendant jest osobą bardzo doświadczoną. Nasze drogi skrzyżowały się trzydzieści lat temu w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Tam pierwszy raz mieliśmy okazję jako podchorążowie – studenci spotykać, a później od 2010 roku tak się złożyło, że zaglądałem tutaj bardzo często do Jasła nie jako Komendant Wojewódzki, ale jako starszy specjalista Komendy Wojewódzkiej. Miałem w zakresie obowiązków nadzór nad zakładami dużego ryzyka i z Ireneuszem Zagórskim mieliśmy okazję współpracować. Poznałem go jako osobę wyjątkową, empatyczną, darzącą troską środowisko strażackie i nie tylko, ale i wszystkich. Dlatego też nie mam wątpliwości, że jest właściwą osobą w tym miejscu. Cieszę się, że tak życie potoczyło się, że właśnie dziś mogłem powołać Pana na stanowisko Komendanta Powiatowego. Tak, jak powiedziałem, duża odpowiedzialność. To od Pana dzisiaj zależy to w jakiej atmosferze będą pracowali strażacy. To się na pewno będzie przekładało na ich przygotowanie do działań, a to jest najważniejsze, żeby mieszkańcy powiatu jasielskiego mogli czuć się bezpiecznie. Nie mam wątpliwości, że Pan podoła temu zadaniu. Także jeszcze raz gratuluję.” – powiedział.

Mł. bryg. Ireneusz Zagórski jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Pracował do tej pory na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego, a od 19 marca 2024 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Za wykonywanie swoich obowiązków służbowych nagradzany i odznaczany, m.in. Brązową i Srebrną Odznaką „Za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej”, Honorową Odznaką „Za zasługi dla pożarnictwa powiatu jasielskiego” oraz dyplomem i pamiątkowym medalem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z okazji jubileuszu 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w uznaniu za zasługi na rzecz organizacji, funkcjonowania i rozwoju ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ochrony ludności.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *