Kultura | rozrywka | edukacja

Majówkowa moc atrakcji w GENie!

| FOT. © materiały prasowe GEN

Majówka z Funduszami Europejskimi przyciągnęła do Generatora Nauki GEN kilkaset osób. Spora w tym zasługa ciekawej oferty, jaką zespół Generatora przygotował z myślą o spragnionych dobrej zabawy i naukowych wrażeń mieszkańców Jasła i okolic. Nie zabrakło animacji dla dzieci, warsztatów naukowych i kreatywnych, majsterkowania oraz zajęć programowania z klockami LEGO. Wisienką na torcie był seans kina plenerowego na dziedzińcu GEN-u.

Wspólne świętowanie dwudziestej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej rozpoczęło się od warsztatów programowania z klockami LEGO. Po raz kolejny w ruch poszły zestawy LEGO Education SPIKE Prime. Ich możliwości sprawdzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Libuszy. Najmłodsi pasjonaci nauki odwiedzili z kolei Laboratorium Małego Naukowca.

Na dzieci czekały również animacje i zabawy ruchowe na dziedzińcu Generatora Nauki GEN. Doskonałą zabawę zapewnili w tym przypadku, jak zawsze niezawodni animatorzy z Ziqa Fun.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także brokatowe tatuaże i malowanie twarzy. To jednak nie wszystko. Na dziedzińcu Generatora odbyły się również kreatywne warsztaty plastyczne. Zadaniem uczestników zajęć było przygotowanie flag Polski i Unii Europejskiej. W Mediatece przez niemal cały dzień można było zagrać w planszówki i warcaby stupolowe.

W programie wydarzenia znalazły się także warsztaty z majsterkowania, w ramach których dzieci budowały hotel dla dzikich pszczół. Każdy z uczestników zajęć mógł potem zabrać ze sobą do domu, niecodzienne lokum dla owadów.

Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był seans kina plenerowego. Na dużym ekranie wyświetlono film komediowy pt. „Wojna z dziadkiem” z Robertem De Niro w roli głównej.

Wydarzenie „20 lat FE w Jaśle – Majówka z funduszami europejskimi” zostało dofinansowane przez Unię Europejską.

(Generator Nauki GEN w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *