Na drogach

Podsumowanie długiego majowego weekendu na drogach powiatu jasielskiego

| FOT. © KPP w Jaśle

Długi majowy weekend już za nami. Jasielscy policjanci przez cały ten okres czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkich podróżujących po drogach naszego powiatu. Przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości, alkomatów czy nawet drona przeciwdziałali tym, którzy zdecydowali się złamać przepisy.

Od 1 do 5 maja, na drogach powiatu jasielskiego można było zaobserwować wzmożoną ilość policyjnych patroli. Mundurowi przy wykorzystaniu całego dostępnego sprzętu służbowego, czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa. Sprawdzali także czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów prawa.

W swoich działaniach funkcjonariusze wykorzystywali ręczne mierniki prędkości, alkomaty, motocykle, a także drona.

Przez czas trwania długiego majowego weekendu, na drogach powiatu jasielskiego doszło do czterech kolizji oraz dwóch wypadków z udziałem jednośladów. Policjanci przez ten okres nałożyli 58 mandatów, zastosowali 67 pouczeń, a w 12 przypadkach zdecydowali się skierować sprawę do sądu.

Funkcjonariusze zatrzymali także 11 dowodów rejestracyjnych oraz 2 prawa jazdy. Jedno za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, natomiast drugie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *