Kultura | rozrywka | edukacja

Zapraszamy na Dzień Dziecka – wielka zabawa 1 czerwca

Już 1 czerwca na Ogródku Jordanowskim w Jaśle odbędzie się wielkie święto najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Od godziny 16 do 19 czeka na Was mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy!

Wydarzenie otworzymy wyjątkową akcją „Poczytajmy „Lokomotywę”, Tygrysie!”, która jednocześnie zainauguruje XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Fragmenty kultowej „Lokomotywy” Juliana Tuwima przeczytają przedstawiciele instytucji kultury, policji, straży miejskiej oraz burmistrz Jasła.

Na terenie Ogródka znajdziecie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, które zapewnią niezapomniane wrażenia. W programie znalazły się: koncert dla dzieci, programy artystyczne, pokazy iluzjonistyczne, stoiska animacyjno-warsztatowe. Na miejscu znajdziecie również namiot profilaktyczny prowadzony przez Straż Miejską w Jaśle, dmuchańce oraz punkty gastronomiczne.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.

Zapraszamy również do Genu

Na Dzień Dziecka atrakcje dla najmłodszych przygotował także Generator Nauki. Gen zaprasza w sobotnie przedpołudnie na ciekawe zajęcia, warsztaty i zabawy. Szczegółowe informacje znajdziecie wkrótce na stronie internetowej https://genjaslo.pl/.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na Dzień Dziecka! Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do wspólnej zabawy.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *