Kultura | rozrywka | edukacja

Miłosne rozterki w JDK

| FOT. © materiały prasowe JDK

Najpiękniejsze tematy miłosne z wierszy Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Stefana Żeromskiego, Williama Szekspira i Stanisława Wyspiańskiego złożyły się na spektakl „Ja ciebie też”, w wykonaniu teatru młodzieżowego JDK. We wtorek, 11 czerwca br. młodzi wykonawcy roztrząsali rozterki miłosne. A wśród nich słynne: „Kocha, nie kocha?”.

Kochać, jak to łatwo powiedzieć, śpiewał Piotr Szczepanik. I faktycznie, jak ukazują nam to polska i światowa literatura, jest to temat niełatwy. Czy jest to Werter z Sochaczewa czy z Jasła, Julia z Werony czy Kołaczyc, uczucia to temat uniwersalny i nie tracący nic ze swojego znaczenia, tak dawniej, jak i teraz.

Młodzi adepci sztuki teatralnej pod okiem Bernardyny Węgrzyn znakomicie oddali uniwersalny charakter tekstów we współczesnym ujęciu.

Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. – Dziękuję za dzisiejszy wieczór, jestem niezwykle wzruszona. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi przygotować to przedstawienie, a także rodzicom. Macie państwo wspaniałe dzieci – podkreśliła Bernardyna Węgrzyn, instruktor młodzieżowej grupy teatralnie i reżyser przedstawienia.

(JDK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button