Na drogach

Podsumowanie akcji „Trzeźwy poranek” na jasielskich drogach

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Podczas wczorajszych porannych działań, policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali aż siedmiu kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Ósmego kierowcę, wieczorem, zatrzymali mundurowi z posterunku w Skołyszynie. Teraz każdy z kierujących za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj, na terenie całego Podkarpacia, prowadzone były działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w przeciągu kilku godzin, skontrolowali 583 kierujących. W wyniku kontroli, ujawnili 7 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, mając w swoich organizmach alkohol. Czterech z nich odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Pozostała trójka poniesie konsekwencje za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, funkcjonariusze z posterunku w Skołyszynie, ujawnili ósmego kierowcę, który był pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec gminy Jasło miał w organizmie blisko 1,2 promila.

Mundurowi każdemu z kierowców zatrzymali prawo jazdy. Teraz cała ósemka, za swoje zachowanie, będzie odpowiadać przed sądem.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *