Informacje

Poszukiwania zakończone sukcesem

| FOT. © KPP w Jaśle

Wielu jasielskich funkcjonariuszy, strażaków OSP oraz ratowników, zaangażowanych było w poszukiwania zaginionego mężczyzny. Z informacji wynikało, że znajdował się on w kryzysie emocjonalnym, a jego życie i zdrowie mogło być zagrożone. Wspólne działania przyniosły efekt, mężczyzna został odnaleziony.

Wczoraj wieczorem, dyżurny jasielskiej jednostki otrzymał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że mieszkaniec gminy Skołyszyn zaginał. Mężczyzna znajdował się w kryzysie emocjonalnym. Istniało duże ryzyko zagrożenia jego życia i zdrowia. Dlatego decyzją kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, został ogłoszony alarm dla całej jednostki.

W poszukiwania mężczyzny zostało zaangażowanych wielu funkcjonariuszy z każdego wydziału. Na miejscu obecni byli także operatorzy drona oraz przewodnik psa służbowego. Dodatkowo w działaniach brali udział strażacy z okolicznych jednostek OSP, ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR z psem oraz z OGPR OSP Zawadka Brzostecka.

Owczarek Sadiko pod przewodnictwem sierz. Kamila Skickiego podjął trop i poprowadził policjanta w kierunku, w którym poruszał się mężczyzna. Z uwagi na uzyskane informacje, że 35-latek mógł powrócić do miejsca zamieszkania, tropienie przejął ratownik Grupy Krynickiej GOPR Jacek Dubiel wraz ze swoim owczarkiem Boa, który wskazał, że mężczyzna ukrył się na poddaszu domu.

Policjanci wyciągnęli mężczyznę z trudno dostępnego miejsca na poddaszu, dosłownie czołgając się kilkanaście metrów po podłodze.

Dzięki wspólnemu i sprawnemu działaniu wszystkich służb, 35-latek został przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia.

Pamiętaj! Z każdej sytuacji jest wyjście, a każdy kryzys kiedyś przeminie!

W celu uzyskania pomocy, na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01.

Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl.

(KPP w Jaśle)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button