terazJaslo.pl
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
KULTURA | ROZRYWKA | EDUKACJA

Potyczki Konfederackie 2026 (zapowiedź)

Fundacja im. Generała Pułaskiego serdecznie zaprasza na imprezę historyczną w gminie Krempna pn. „Potyczki Konfederackie”, która odbędzie się 12 lipca od godz.14 przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

Najważniejszym wydarzeniem Potyczek będzie plenerowe widowisko historyczne „Pułaski pod Grabiem”, w którym zobaczymy, jak konfederaci barscy pod wodzą Kazimierza Pułaskiego walczyli z armią carską. Będziemy podziwiać umiejętności oddziału konnego, sprawność bojową artylerii i odwagę piechoty. Rozegra się to w autentycznym miejscu, gdzie doszło do potyczki Polaków z nieprzyjacielem 256 temu.

Zostanie też zaprezentowana plenerowa wystawa „W drodze do konfederackiej reduty”. Publiczność weźmie udział w zabawie terenowej „Spotkanie z konfederatami barskimi” (będzie można m.in. ciąć szablą, strzelić z łuku, zasięgnąć porad szeptuchy), warsztatach przyrodniczych Magurskiego Parku Narodowego oraz posłucha gawędy o broni palnej z XVIII wieku. Czas umilą występy artystyczne. Wszystkich głodnych nakarmią swojskim jadłem miejscowe gospodynie. A kto zapragnie pamiątek, to zaopatrzy się w nie w kramach z rękodziełem.

(Fundacja im. Generała Pułaskiego)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
terazJaslo.pl | Jasło, powiat jasielski - portal regionalny
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.