Loża medialna

Ludzie w Zimnej Wodzie domyślają się kto zabił psa

Miki biegał po wiejskiej drodze w Zimnej Wodzie. Nagle zaskowyczał i padł. Ktoś zastrzelił go z wiatrówki. Ludzie we wsi domyślają się, kto zabił psa.

– Córka zbierała mlecze na trawniku koło domu, jej Miki biegał obok, a potem wybiegł na drogę – opowiada Alfred Skowron.

Kobieta usłyszała, jak pies zaskowyczał i pobiegła zobaczyć, co się stało.

– Byłem w tym czasie u sąsiada, wychodzę, patrzę, leży pies na drodze. Usnął czy co? – pomyślałem mówi gospodarz. Nie ruszał się, a po sierści ciekła krew. – Laliśmy go wodą, cudzili, ale nic to już nie dało – dodaje żona pana Alfreda.

Podejrzenie padło na sąsiada

W domu obok mają wiatrówkę. Ludzie we wsi mówią, że od jakiegoś roku syn i siostrzeniec właściciela często urządzali sobie zabawę – strzelali do… znaków drogowych koło ich domu. Są całe w dziurach po śrutach. Dlaczego mieszkańcy wsi nie interweniowali?

– Przecież mają rodziców, widzieli, co chłopcy wyprawiają, to co mieliśmy się wtrącać? – odpowiadają.

Jak udało nam się ustalić w tym dniu syn właścicieli wrócił ze szkoły prawdopodobnie później. To sugeruje, że nie on strzelał do psa.

Przygarnęła go w wigilię

Pani Ela, właścicielka zastrzelonego psa mieszka w Rzeszowie. Przyjechała do Zimnej Wody do rodziców na wesele siostry. Zabrała ze sobą Mikiego.

– Przygarnęłam go w wigilię osiem lat temu i tak już został ze mną – mówi Elżbieta Skowron. – Byłam do niego bardzo przywiązana – dodaje.

Jej rodzice też mają małego pieska. Do niedawna biegał sobie po obejściu, teraz przywiązują go na trawniku, boją się, że ktoś może i do niego strzelać.

Co komu zawinił mamy piesek?

– Z głupoty chyba to ktoś zrobił, a nie specjalnie – uważa pani Ela. – Strzelanie do żywej tarczy sobie urządził, a może chciał go tylko przestraszyć, no bo kto to strzela do psa? – zastanawia się kobieta.

Trwa dochodzenie

Policja zabezpieczyła wiatrówkę sąsiadów państwa Skowronów. W piątek zastrzelonego psa przewieziono do Krosna. Policyjna ekspertyza wyjaśni czy śrut, od którego zginął Miki pochodzi z tej, czy może innej broni.

Ewa Wawro | Nowiny24.pl

SŁOWA KLUCZOWE