Informacje

Zmarł wieloletni ordynator oddziału wewnętrznego

Wiesław Zajdel był wieloletnim ordynatorem oddziału wewnętrznego jasielskiego szpitala (fot. Damian Palar)
Wiesław Zajdel był wieloletnim ordynatorem oddziału wewnętrznego jasielskiego szpitala (fot. Damian Palar)

W wieku 70 lat w piątek zmarł nagle lekarz medycyny Wiesław Zajdel. Był wieloletnim ordynatorem oddziału chorób wewnętrznych jasielskiego szpitala. Zostanie pochowany w najbliższą niedzielę na Starym Cmentarzu w Jaśle.

Wiesław Zajdel urodził się 26 kwietnia 1939 roku w Krośnie. Ukończył tamtejsze Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Po zdaniu matury, podjął studia na Akademii Medycznej w Krakowie. Dyplom lekarza uzyskał w 1965 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczął na oddziale chorób wewnętrznych krośnieńskiego szpitala oraz w przychodni rejonowej. W 1977 roku uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych II stopnia.

Rok po uzyskaniu specjalizacji podjął pracę jako starszy asystent na oddziale chorób wewnętrznych jasielskiego szpitala. Następnie pełnił funkcję zastępcy ordynatora, a od 1997 roku do momentu odejścia na emeryturę ordynator oddziału. W latach 2007-2009 był kierownikiem NZOZ „Somed” w Jaśle.

Za swoją wieloletnią działalność został odznaczony odznaką „Zasłużonemu Polskie Towarzystwo Lekarskie” oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. Do dnia śmierci był czynnym lekarzem.

Pogrzeb Wiesława Zajdla odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 14, w Kościele Farnym w Jaśle. Ciało zmarłego spocznie na Starym Cmentarzu w Jaśle.

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE