Sport | rekreacja | turystyka

Będą kary dla stadionowych chuliganów

Około trzy tysiące złotych strat to efekt chuligańskich zamieszek podczas środowego półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym pomiędzy Czarnymi Jasło, a Karpatami Krosno. Jasielska Policja dysponuje już nagraniami wideo ze spotkania. Materiał przyda się do identyfikacji pseudokibiców i ich surowego ukarania.

Spotkanie pomiędzy obydwoma drużynami zawsze wywołuje dreszczyk emocji, nie tylko wśród kibiców, ale również osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na stadionie. Podczas meczu na trybunach zasiadł komplet widzów, dopingujących obie drużyny. Ale znaleźli się tam również ci, dla których wynik spotkania nie miał znaczenia.

Odnośnie zachowania ludzi mieniących się kibicami naszego klubu, którzy tak naprawdę to zwykli chuligani dla których mecz niema żadnego znaczenia, a liczy się tylko zwrócenie na siebie uwagi, sfilmowanie i wpuszczenie filmu oraz fotografii do internetu. Prawdziwy kibic, któremu dobro klubu leży na sercu nigdy nie doprowadził by do takiej sytuacji jaka miała miejsce w 52 minucie spotkania. – opowiada Marcin Węgrzyn, prezes klubu Czarni Jasło.

To właśnie w 52 minucie spotkania, Paweł Kasprzyk zdobył gola dla naszego zespołu, wyrównując wynik meczu. Chyba nikt się nie spodziewał, że chwilę później na płytę stadionu wbiegną pseudokibice, którzy dopingowali… właśnie Czarnych. Musiała interweniować ochrona. Mecz został wznowiony dopiero po 20 minutach.

W wyniku zadymy na stadionie zostały zniszczone banery reklamowe, nowe ogrodzenie oraz murawa. Klub oszacował straty na ponad 3 tysiące złotych. Jasielska Policja analizuje teraz materiał wideo oraz fotografie w celu ustalenia sprawców tego zdarzenia.

To wszystko zostało dostarczone Policji aby ułatwić identyfikację chuliganów a następnie surowo ich ukarać. Z naszej strony co mogliśmy zrobić zostało zrobione, reszta leży po stronie Jasielskiej Policji oraz prokuratury. – mówi Marcin Węgrzyn.

Prawdziwi kibice cieszą się jednak ze zwycięstwa swojej drużyny. W regulaminowym czasie gry i dogrywce padł remis 1:1, natomiast w rzutach karnych piłkarze Czarnych Jasło wygrali z Karpatami 6:5 i tym samym awansowali do finału Pucharu Polski.

Ze swej strony w imieniu Klubu JKS Czarni Jasło pragnę przeprosić normalnych kibiców naszego klubu za zachowanie wandali, którzy działają na szkodę naszego klubu oraz zachęcić, aby pomimo tego incydentu nie odwracali się od klubu, który ma już 99 lat i aby dalej przychodzili na „Śniadeckich” dopingować swoich pupili. – dodaje prezes klubu.

W finale Pucharu na szczeblu okręgu krośnieńskiego zmierzymy się z zespołem Bieszczad Ustrzyki Dolne. Finał odbędzie się 27 maja o godzinie 16.30 w Ustrzykach Dolnych.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Będą kary dla stadionowych chuliganów”

  1. panie prezesie Marcinie W. jak kibice z pod krytej i obok niej rzucali h…i w zawodników to NAS dopingujących na łamach gazet nie przepraszałes… Wiec opamietaj sie co mowisz… Do Miłego zobaczenia

  2. Nie Tomasz a PAWEŁ KASPRZYK a prezesa niech nie ponosi bo jak chce wojny na całego to będzie ją miał !